ژوئن 25, 2024

[ad_1]

 چگونگی نوبت دهی جهت پیشگیری و درمان از دکتر قلب الزهرا شیراز :

در بسیاری از موارد، می‌توانید با اصلاح شیوه‌های زندگی، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را به میزان قابل توجهی کاهش دهید.  شما می توانید  از طریق سایت نوبت دهی دکتر قلب الزهرا شیراز،  دستور العمل های لازم را برای کمک به کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی دنبال نمایید .

رژیم غذایی مناسب:

پیروی از نکات، دستور العمل ها و اطلاعات مربوط به تغذیه سالم از جمله اقدامات مهمی است که برای  محافظت از قلب خود باید انجام دهید.

به طور منظم به پزشک مراجعه کنید:

این امر به ویژه در صورت داشتن شرایطی مانند فشار خون بالا، دیابت یا کلسترول بالا که می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد بسیار مهم است.

به طور منظم تمرین کنید

ترک سیگار و مشروبات الکلی:

اگر بیماری قلبی برای شما تشخیص داده شده است، هنوز هم می توان آن را مدیریت کرد. تغییر شیوه زندگی و دریافت ویزیت با مراجعه به سایت نوبت دهی دکتر قلب الزهرا شیراز می تواند به شما در این راستا کمک کند.

بیماری کرونری قلب:

بیماری قلبی یک عبارت جامع برای شرایط مختلفی است که بر ساختار قلب و نحوه عملکرد آن تأثیر می گذارد. بیماری کرونری قلب نوعی  از این آسیب ها است که در آن شریان­ های قلب نمی توانند خون غنی از اکسیژن کافی را به قلب برسانند. این بیماری بر عروق کرونر بزرگتر در سطح قلب تأثیر می گذارد.

بیماری عروق کرونر اغلب توسط کلسترول ایجاد می شود، یک ماده مومی شکل که در داخل پوشش عروق کرونر رسوب می کند و پلاک را تشکیل می دهد. این تجمع می تواند تا حدی یا به طور کامل جریان خون را در شریان های بزرگ قلب مسدود کند. برای اکثر افراد، این وضعیت با یک سبک زندگی سالم قابل پیشگیری است.

علائم در بیماران متفاوت است. اگر به بیماری عروق کرونر قلب مبتلا هستید، ممکن است به تغییرات سبک زندگی سالم برای قلب، داروها، جراحی یا ترکیبی از این رویکردها برای بیماری خود و جلوگیری از مشکلات جدی نیاز داشته باشید.

میوکاردیت:

میوکاردیت بیماری است که باعث التهاب عضله قلب (میوکارد) می شود. التهاب، روش طبیعی بدن شما برای مبارزه با چیزهایی است که می تواند به آن آسیب برساند، مانند عفونت ها یا جراحات. این بیماری می تواند علائمی ایجاد کند که بر زندگی روزمره شما تأثیر بگذارد.
میوکاردیت می تواند به طور ناگهانی (حاد)، عود کننده یا طولانی مدت (مزمن) ایجاد شود. اکثر افراد با گذشت زمان به طور کامل بهبود می یابند. اما در موارد نادر، اگر التهاب شدید باشد، میوکاردیت(myocarditis)می تواند عضله قلب را زخمی کند. این آسیب منجر می شود که قلب  برای پمپاژ خون و اکسیژن در سراسر بدن سخت‌تر کار کند. در برخی موارد نیز ممکن است باعث بزرگ­تر و ضعیف­تر شدن عضله قلب و در طول زمان شود. گاهی اوقات، میوکاردیت می تواند بر سیستم الکتریکی این ناحیه تأثیر بگذارد و منجر به ضربان قلب نامنظم (آریتمی) شود.

علائم شایع این بیماری از زبان دکتر قلب الزهرا شیراز :

برخی از علائم شایع این بیماری از زبان دکتر قلب الزهرا شیراز عبارتند از :

درد یا ناراحتی قفسه سینه یا احساس سفتی در قفسه سینه

تنگی نفس، چه در حالت استراحت، چه در زمان فعال بودن، یا در موقعیت های خاص، مانند دراز کشیدن

خستگی غیر معمول

تپش قلب (مانند تپش قلب، تپش یا تپش قلب شما)

ضربان قلب نامنظم

احساس سبکی سر یا غش کردن

علائم شبیه آنفولانزای(مانند درجه حرارت بالا، سردرد، بدن درد، درد مفاصل یا گلودرد)

به ندرت، تورم در دست ها، پاها، مچ پاها

در نظر داشته باشید که؛ برخی از افراد هیچ علامتی ندارند و میوکاردیت آنها ممکن است به عنوان بخشی از یک قرار ملاقات روتین سلامتی تشخیص داده شود.

شماره تلفن نوبت دهی بیمارستان قلب الزهرا شیراز
اپلیکیشن نوبت دهی بیمارستان قلب الزهرا شیراز
نوبت دهی اینترنتی بیمارستان الزهرا
لیست پزشکان بیمارستان قلب الزهرا شیراز
نوبت دهی بیمارستان قلب شیراز
نوبت دهی آزمایشگاه بیمارستان قلب الزهرا شیراز
نوبت دهی سی تی آنژیو بیمارستان الزهرا شیراز
سایت بیمارستان قلب الزهرا شیراز

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *