ژوئن 25, 2024

[ad_1]

مایکروسافت شب گذشته از قابلیت هوش مصنوعی قدرتمندی موسوم‌به Recall برای لپ‌تاپ‌های مجهزبه تراشه‌های جدید اسنپدراگون ایکس الیت رونمایی کرد که در بستر ویندوز پیاده‌سازی شده و تمام کارهایی را که در کامپیوتر انجام می‌دهید، به‌خاطر می‌سپارد.

ریکال درواقع نوعی جستجوی هوشمند در سیستم است که می‌تواند با فرامین صوتی کاربر، اطلاعات مدنظر را از بین تاریخچه‌ی وب‌گردی، جلسات آنلاین، ایمیل‌ها و حتی اسلایدهای پاورپوینت بازیابی کند. مایکروسافت در رویداد بیلد امروز اعلام کرد که توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های خود را با ریکال سازگار کنند.

کتابخانه‌ی کوپایلت ویندوز شامل مجموعه‌ای از APIهایی است که توسط بیش از ۴۰ مدل و الگوریتم هوش مصنوعی به‌صورت بومی در خود دستگاه پشتیبانی می‌شود. بسیاری از قابلیت‌های هوش مصنوعی جدید ویندوز ازجمله Studio Effects، لایو کپشن، تشخیص متن Snipping Tool و ریکال همگی به این کتابخانه متکی هستند.

به‌گفته‌ی مایکروسافت، قابلیت ریکال به‌طور خودکار با بسیاری از اپلیکیشن‌های ویندوز سازگار است، اما توسعه‌دهندگان می‌توانند برای ارائه‌ی تجربه‌ی روان‌تر، دست به کار شده و اطلاعات متنی بیشتری را به این قابلیت اضافه کنند. نرم‌افزار پاورپوینت و پیام‌رسان تیمز اولین برنامه‌های مایکروسافت هستند که به‌طور کامل با ریکال سازگار شده‌اند. اپلیکیشن طراحی Concepts نیز از این ویژگی پشتیبانی می‌کند.

مایکروسافت به کاربران اطمینان داده که تمام اطلاعات مورداستفاده‌ی Recall به‌صورت امن در خود دستگاه ذخیره می‌شود و هیچ‌کدام از این اطلاعات برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده نخواهد شد. کاربران می‌توانند هر زمان که بخواهند، اجرای این ابزار را متوقف کنند، محتوای ضبط‌شده را پاک کنند یا اجازه‌ی ردیابی برخی اپلیکیشن‌ها یا وب‌سایت‌های خاص را به آن ندهند.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *