می 21, 2024


بهترین فیلم های تاثیرگذار و الهام بخش درباره زندگی

فیلم هایی که درس زندگی می‌دهند را می‌توان بارها دید، موافقید؟ دیدن فیلم الهام بخش شما را وادار به تلاش می‌کنند و دیدنشان به شما انگیزه می‌دهند. اگر به انرژی و انگیزه بیشتری در زندگی برای هدفی خاص نیاز دارید یا برای کاهش میزان استرس و تنش تمایل دارید فیلم تماشا کنید، در این پست بهترین فیلم‌های تاثیرگذار و حال خوب کن را معرفی کردیم. در ادامه با مجله زوم لایف همراه باشید.

لیست فیلم‌های تاثیرگذار و الهام بخش

1. کودا (CODA) – سال 2021

فیلم CODA

روبی تنها عضو شنوای خانواده‌اش است. او عاشق موسیقی است و آرزو دارد بتواند در این مسیر پیشرفت کند. اما زمانی که شغل خانوادگی‌شان در ماهیگیری به خطر می‌افتد، در دوراهی انتخاب بین ادامه علاقه‌اش در موسیقی و ماندن و کمک به خانواده‌اش، دچار تردید می‌شود.

2. روح (Soul) – سال 2020

انیمیشن Soul

انیمیشن روح درمورد معلم موسیقی جوانی به اسم «جو گاردنر» است که اشتیاق فراوانی به موسیقی به خصوص موسیقی جاز دارد. در یک حادثه غیرمنتظره با ماجراجویی‌های بزرگی رو به رو می‌شود.

3. من هنوز ایمان دارم (I Still Believe) – سال 2020

فیلم I Still Believe

این فیلم داستان واقعی زندگی ستاره موسیقی مسیحی به نام جرمی کمپ است که متوجه می‌شود نامزدش دچار یک بیماری شده و ممکن است اتفاق ناگواری رخ دهد، اما امیدش را از دست نمی‌دهد.

4. اسب رویایی (Dream Horse) – سال 2020

فیلم Dream Horse

زنی به نام جن ووکس، با سرمایه ناچیز و تجربه بسیار اندک، اسبی به نام دریم الاینس را پرورش می‌دهد تا برای حضور در مسابقات اسب‌دوانی آماده شود.

5. بریتانی یک ماراتن را اجرا می‌کند (Brittany Runs a Marathon) – سال 2019

فیلم Brittany Runs a Marathon

زن جوانی به‌نام بریتانی تصمیم می‌گیرد تا تغییرات مثبتی در زندگی اش ایجاد کند و خودش را برای ماراتنی در نیویورک آماده کند.

این فیلم افراد را تشویق می‌کند که روی پاهایشان ایستاده و دست به کار شوند، همان کاری که شخصیت بریتانی در فیلم می‌کند (هم فیزیکی و هم ذهنی) پس از آن که با تماسی ترسناک از دکترش از خواب بیدار می‌شود. این فیلم نه تنها در مورد کاهش وزن است بلکه فیلمی در مورد رها شدن از چیزهایی است که در جهت منافع‌تان نیستند.

6. راه برو، سواری کن، رودئو (Walk. Ride. Rodeo.) – سال 2019

فیلم Walk. Ride. Rodeo.

درباره‌ی امبرلی اسنایدر اسب‌سواری حرفه‌ای است که در سن نوزده سالگی در تصادفی سخت از کمر به پایین فلج می‌شود. امبرلی به کمک خانواده و فیزیوتراپی و عزم راسخ خود تلاش می‌کند تا دوباره به جایگاه واقعی خود در این حرفه برسد.

7. چه کسی بزرگ است (Someone Great) – سال 2019

فیلم Someone Great

این فیلم در مورد شخصیت جنی است که علیرغم اینکه به تازگی دلشکسته شده اما به سفری در طول کشورش می‌پردازد و احساس گم شدن و غم در چنین شرایطی را به ابزاری موثر برای ایجاد شرایطی مثبت به کار می‌گیرد.

این فیلم به احساس پس از جدایی از شریک زندگی می‌پردازد و نشان می‌دهد که در چنین شرایطی، یک سیستم حمایتی خوب تا چه اندازه می‌تواند کارآمد و موثر باشد.

8. سکسکه (Hichki) – سال 2018

فیلم Hichki

از جمله فیلم‌های انگیزشی موفقیت است که مسئله عزت نفس را برای ما بسیار پررنگ می‌کند. برخی افراد عزت نفس و اعتماد به نفس را با هم اشتباه می‌گیرند. منظور از اعتماد به نفس، دانستن و توانستن (داشتن اطلاعات در یک زمینه و برخورداری از مهارت کافی در آن زمینه) است. این در حالی است که عزت نفس به طور مستقیم با خواستنی و دوست‌داشتنی بودن افراد در ارتباط است.

9. سوارکار (The Rider) – سال 2017

فیلم The Rider

بردی بلکبرن سوارکاری است که همه چیز را در مورد اسب‌ها می‌داند و این دانش را از والدین خود به ارث برده است. بردی پس از سقوط از روی اسب به صورت جدی جمجمه اش آسیب می‌بیند به طوری که مجبور می‌شوند یک قطعه فلزی در سر او کار بگذارند و به صورت مرتب نیز می‌بایست به دکتر سر بزند.

10. شیر (Lion) – سال 2016

فیلم Lion

یک پسر پنج ساله هندی هزاران کیلومتر دور از خانه‌اش، در خیابان‌های کلکته گم می‌شود. او مخاطرات زیادی را پشت سر می‌گذارد و سرانجام زوجی در استرالیا او را به فرزند خواندگی قبول می‌کنند. 25سال بعد او عزم خود را جزم می‌کند تا خانواده‌ی گمشده‌اش را پیدا کند.

11. استیو جابز (Steve Jobs) – سال 2015

فیلم Steve Jobs

این فیلم که به داستان معرفی سه محصول مهم و تاریخی در اپل اشاره دارد، در فضایی داستانی و سینمایی درسهای مدیریتی از زندگی استیو معروف را به شما خواهد داد.

12. رکود بزرگ (The Big Short) – سال 2015

فیلم The Big Short

فیلم درباره بحران اقتصادی است که مابین سال‌های ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۰ اتفاق افتاد و به بررسی عوامل آن می‌پردازد. عنوان فیلم از روی اصطلاحی در بورس گرفته شده که به معنی شرط‌بندی روی سهام شرکتی است که در حال ورشکستگی است.

13. چپ‌دست (Southpaw) – سال 2015

فیلم Southpaw

بیلی هوپ (جیک جیلنهال) بوکسور حرفه‌ای است که در نیویورک همراه همسرش مائورین و دخترشان لیلا زندگی می‌کند. بیلی در مسابقه‌ای برای دفاع از عنوان قهرمانی‌اش، از ناحیه چشم مصدوم می‌شود و پس از قهرمانی، همسرش از او می‌خواهد تا برای جلوگیری از صدمات بیشتر در اوج خداحافظی کند. 

14. شکست‌ناپذیر (Unbroken) – سال 2014

فیلم Unbroken

شکست ناپذیر داستان واقعی یک قهرمان المپیک به اسم لوئی زامپرینی است که در دوران جنگ جهانی دوم به عضویت نیروی ارتش آمریکا درآمد. بعد از سقوطی تقریباً کشنده در جنگ جهانی دوم، لوئیس زامپرینی ۴۷ روز پر از رعب و وحشت را به همراه دو تن از یارانش روی دو قایق نجات بادی گذراند. تا این که توسط نیروی دریایی ژاپن دستگیر و به یکی از اردوگاه‌های اسرای جنگی اعزام شد. 

15. سرآشپز (Chef) – سال 2014

فیلم Chef

این آشپز در ابتدا از کار خود در رستوران برکنار می‌شود و به همین دلیل به فکر کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار می‌افتد. او یک کامیون سیار راه می‌اندازد و با فروش غذا به درآمد خوبی می‌رسد.

16. نظریه همه چیز (The Theory of Everything) – سال 2014

فیلم The Theory of Everything

یکی از بهترین و فیلم‌های انگیزشی جدید است که شایسته قرار گرفتن در لیست بهترین فیلم‌های انگیزشی و موفقیت را دارد. این فیلم در مورد زندگی‌نامه و فراز و فرودهای زندگی استیون هاوکینگ صحبت می‌کند. وی یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان در تاریخ فیزیک است که همچون ستاره‌ای در آسمان این علم می‌درخشد. او نظریه بیگ بنگ یا مه‌بانگ را مطرح کرد که پیدایش هستی مربوط می‌شود.

17. ویپلش (Whiplash) – سال 2014

فیلم Whiplash

در این فیلم مایلز تلر در نقش دانش‌آموزی بازی می‌کند که نوازندهٔ درام است و سعی دارد تا استاد خودش، ترنس فلچر با بازی جی. کی. سیمونز را تحت تأثیر قرار دهد.

18. شتاب (Rush) – سال 2013

فیلم Rush

فیلم بازسازی واقعه مسابقه فرمول یک دهه ۱۹۷۰ میان جیمز هانت و نیکی لائودا است که در سال ۱۹۷۶ در یک تصادف فاجعه بار در مسابقات فرمول یک جایزه بزرگ آلمان به شدت مجروح می‌شود و تا سر حد مرگ پیش می‌رود.

19. پنجاه پنجاه (50/50) – سال 2011

فیلم 50/50

آدام جوانی 27 ساله است که شغلش نویسندگی یک برنامه در رادیو سیاتل می‌باشد. وی از جمله نویسندگانی است که همواره به کار خود بسیار بها داده و سعی می‌کند تا بهترین‌ها را برای شنوندگانش بنویسد. 

20. مانیبال (Moneyball) – سال 2011

فیلم Moneyball

بیلی بین، یک مدیر بیس بال و پیتر برند، یک دانش آموخته اقتصاد، تلاش می‌کنند تا با کمک فناوری، سنت‌ها را به چالش بکشند و با کمترین بودجه تیم بیس بالی قوی به راه بیاندازند.

21. سخنرانی پادشاه (The King’s Speech) – سال 2010

فیلم The King's Speech

این فیلم انگیزشی به قدری آموزنده و تحسین‌برانگیز است که بعد از اکران برنده چهار جایزه اسکار شد. این فیلم، ماجرای لکنت زبان جرج ششم، پادشاه انگلستان در زمان جنگ جهانی دوم و لزوم سخنرانی او در آن دوران بحرانی و سرنوشت‌ساز می‌پردازد.

22. 127 ساعت (127 Hours) – سال 2010

فیلم 127 Hours

این فیلم انگیزشی بر اساس یک داستان واقعی ساخته شده است. یک کوهنورد در حالی که به تنهایی مشغول کوهنوردی است، زیر یک تخته سنگ گیر می‌افند و ناامیدانه سعی در زنده ماندن دارد.

23. جنگجوی صلح‌طلب (Peaceful Warrior) – سال 2006

فیلم Peaceful Warrior

دن میلمن (اسکات مکلوویچ) یک ژیمناستیک کار با استعداد است که می‌خواهد خود را برای مسابقات المپیک پیش رو آماده کند. وی با تمام استعدادی که دارد، شخصی مغرور و خوش گذران است. اما روزی او با یک پیرمرد دانا و با تجربه (نیک نولتی) آشنا شده و مسیر زندگی‌اش تغییر می‌کند.

24. در جستجوی خوشبختی (The Pursuit of Happyness) – سال 2006

فیلم The Pursuit of Happyness

این فیلم مبارزه‌ای را به تصویر می‌کشد که مرد قبل از تبدیل شدن به آنچه هست با آن روبرو شد. این شخصیت همیشه در آستانه از دست دادن همه چیز است، اما او موفق می‌شود زنده بماند و منتظر نتیجه کار سخت خود است.

25. مربی کارتر (Coach Carter) – سال 2005

فیلم Coach Carter

داستان بحث برانگیز پیرامون کن کارتر، مربی بسکتبال دبیرستان ریچموند که به دلیل عدم رعایت تعهد درسی و رفتاری اعضای تیمش، آنها را از بازی محروم می‌کند.

26. محبوب میلیون دلاری (Million Dollar Baby) – سال 2004

فیلم Million Dollar Baby

فرانکی، یک مربی قدیمی بداخلاق، با اکراه موافقت می‌کند که مگی را آموزش دهد. او که تحت تأثیر اراده و استعداد او قرار گرفته است، به او کمک می‌کند تا به یک بوکسور حرفه‌ای تبدیل شود.

27. ذهن زیبا (A Beautiful Mind) – سال 2001

فیلم A Beautiful Mind

ریاضی‌دان معروف جان نش که دارای خلق و خویی خاص و نه چندان اجتماعی است، می‌پذیرد که کار روی یک پروژه مخفیانه در زمینه رمزنگاری را آغاز کند، تصمیمی که زندگی او را دگرگون می‌کند.

28. ویل هانتینگ نابغه (Good Will Hunting) – سال 1997

فیلم Good Will Hunting

در این اثر کلاسیک مربوط به دهه 90 میلادی، مت دیمون نقش یک نابغه با استعداد را بازی می‌کند که زندگی پر دردسری دارد. اما استعداد او به زودی توسط یک استاد کشف می‌شود. و استاد از او می‌خواهد که روی استعدادهایش سرمایه گذاری کند و در نهایت زندگی بیهوده‌ای نداشته باشد.

29. شجاع‌دل (Braveheart) – سال 1995

فیلم Braveheart

فیلم شجاع‌دل، داستان مردی با نام ویلیام والِس (با هنرنمایی مل گیبسون) را روایت می‌‌کند. مردی صلح‌جو و عاشق که در پی کشته شدن نامزدش به‌دست نیروهای انگلیسی، تصمیم می‌گیرد تا بر علیه‌ شاه ادوارد اول قیام بکند و آزادی اسکاتلند را پس بگیرد.

قصه‌ی مملو از عشق و انتقام فیلم را می‌توان یکی از الهام‌بخش‌ترین داستان‌های روایت شده در ژانر تاریخی به‌حساب آورد.

30. رستگاری در شاوشنک (The Shawshank Redemption) – سال 1994

فیلم The Shawshank Redemption

داستان 19 سال زندان اندی دوفرن، بانکدار را روایت می‌کند. این فیلم پیامی قوی از دوستی و استقامت می‌دهد و به ما امکان می‌دهد بینشی عمیق از زندگی در شاوشنک داشته باشیم. فیلم فقط با فرار اندی بیگناه پایان نمی‌یاب، بلکه فیلمساز این فرار را به داستانی الهام بخش از امید، ایمان و پیوند تبدیل می‌کند.

31. انجمن شاعران مرده (Dead Poets Society) – سال 1989

فیلم Dead Poets Society

نیل، تاد، چارلی، ناکس، ریچارد و استیون از دانش‌آموزان سال اول کالج ولتن به‌شمار می‌روند. تاد و نیل تحت نظر شدید خانواده خود هستند؛ خانواده‌هایی که علاقه دارند تا فرزندانشان پزشک یا وکیل شوند؛ از طرفی، تاد می‌خواهد یک نویسنده شود. با تغییر معلم زبان انگلیسی و ورود مردی با نام جان کیتینگ (با هنرنمایی رابین ویلیامز) به‌کالج برای تدریس زبان، همه چیز تغییر می‌کند.

حرف پایانی

هدف اصلی دیدن این فیلم‌ها ایجاد انگیزه در تماشاگر و تقویت سخت‌کوشی است که اراده فرد را بالا می‌برد و باعث می‌شود با شوق بیشتری به سوی هدف خود تلاش کند.

امیدواریم از دیدن این فیلم‌های الهام بخش لذت ببرید. لطفاً نظرتان درباره لیست فیلم‌های معرفی شده را با ما به اشتراک بگذارید و همچنین اگر فیلم تاثیرگذار دیگری می‌شناسید، معرفی کنید.

کانال تلگرام زوم لایف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *